Zipless: latex zipzár nélkül – tapasztalatok

Az utóbbi időben divat lett a zipzár nélküli latex. Ez elsőre furcsán hangzik, mert a zipzár épp a könnyű felvételt szolgálná. Mégis, mi akkor az oka, hogy oly sokan kezdenek bebújós ruhákat készíteni, viselni?

A gumival ellentétben a zipzár nem nyúlik, ezért sokszor elég hangsúlyosan lehet érezni a jelenlétét. Feszül, néha bevág vagy nyom. A ruha anyaga is az irányába húzódik – s húzza magával a bőrt is.

Ezzel szemben zipzár nélkül a latex egyfajta szabad meztelenség érzetet ad. Ugyanaz a szabás kényelmesebb mindenhol, s nem csak ahonnan a zipzár hiányzik: a hónalj se vág be, a nyaka se szorít. Ezen kívül egyszerűen máshogy mozog az anyag a testen. Körben elcsúszik, ezáltal sokkal jobban lehet érezni a szilikont is, és a ruha is szinte magától eligazodik a szabásnak megfelelően.

Az érzés, ahogy a latex, s csak a latex körbeölel, ahogy hozzásimul a legérzékenyebb testrészekhez is… Szavakkal leírhatatlan. A zipzár nélküli latex ruhát egyszerűen izgalmasabb viselni. Summa summarum, itt lehet megérteni igazán, mi is az a „second skin” feeling.

Ami elsőre ijesztőnek tűnik, az a zipzár nélküli ruhák felvétele. Ennek legkritikusabb példája a catsuit, amit gyakorlatilag a nyakkivágáson keresztül veszünk fel. Ám a latex nyúlik annyira, hogy ez magasított gallérnál se okozzon problémát. Először persze nem árt az óvatosság, és a bőségesen használt szilikon, a megfelelő technikát pedig hamar meg lehet találni. Egész bátran lehet igazgatni, kb. annyira kell vigyázni vele, mint bármely más ruhánál. A felvétel legrizikósabb része itt is a lábrész – a többi szinte magától a helyére csúszik, hála a megfelelő mennyiségű síkosítónak, vagy a klórozásnak.

Megéri a macera? Mindkét megoldásnak (zipzárral vagy nélküle) vannak előnyei és hátrányai a kényelem és a praktikum tekintetében egyaránt. A tapasztalatot semmi sem pótolja, érdemes hát kipróbálni mindkettőt.

Ajánlott bejegyzések